Prvý úspech Ingrid a Eda :)

Hafíkovská skočka  - neoficiálny agility pretek – jumping a tuleniáda.

S Edom sme sa 9.4.2016 zúčastnili na jednej milej akcii agility klubu Hafík, hafíkovskej skočky v Bratislave na Vinohradoch. Pretekali sme za náš klub KK Jumpers.

Na preteku bolo zúčastnených asi 30 tímov všetkých kategórií spolu a keďže sme nemali  šťastie na počasie,( zima, dážď ) z prihlásených 50 tímov prišlo o 20 menej. Ale zvládli sme to a pri vyhodnotení už bola obloha jasnejšia a nepršalo. Keďže s Edom nemáme zvládnuté ešte všetky cviky v agility, zaradili sme sa do kategórie small začiatočníci. Behali sme dva behy, cez viac tunelov a jumping, kombinácia skočiek a tunelov. Všetko išlo o najlepší čas a najlepšiu presnosť. Štartovalo nás v našej kategórií asi 5 alebo 6 psíkov...

Prvý beh sme ukončili DISK pretože Edo zbadal mimo parkúru psíka, ktorý tam bol moc blízko a už mal v pláne sa k nemu rozbehnúť. Ja som ho zastavila ale pri tej rýchlosti som zabudla s ním prejsť jeden tunel a bol koniec..... beh sme ale dokončili.

Druhý beh bol už úspešnejší, prebehli sme všetky prekážky správne, len za dve malé odmietnutia, ktoré ale hneď Edo opravil, sme dostali trestné body.

Ale stačilo nám to na umiestnenie na 3. miesto v našej kategórií J

Musím zhodnotiť, že parkúr hlavne ten prvý beh bol pre mňa dosť náročný, musela som si niekoľko krát prejsť aby som si ho zapamätala.... a nemali sme u seba našu trénerku Adel, ktorá nám vždy poradila ako sa „postaviť“ k prekážkam a ako ich čo najlepšie zvládnuť. Ale na druhej strane som bola celkom spokojná, že som použila tzv. „točky“ a realizovala som ich aj mimo našich tréningov.

Týmto chcem vyjadriť vďaku našej trénerke Adel ale aj organizátorovi Janke z Hafíka za deň plný zážitkov a úspech, ktorý sme dosiahli. Posúva nás to dopredu a ja mám z toho radosť. A mám radosť aj z môjho talentovaného psíka norwich terriera Eda